Browin Deflegmator

Browin Deflegmator

Nr.: 100050213503
Sprzedaż partnerska
Deflegmator (chłodnica zwrotna, skraplacz częściowy) – urządzenie, które działa podobnie jak kolumna rektyfikacyjna w destylatorze i zwiększa efektywność procesu destylacji (służy do separacji mieszanin płynnych). Deflegmator jest rodzajem chłodnicy wstępnej,.. Pełny opis
88,10 zł
Z VAT + KGO
Partner: japlo.pl

W magazynie partnera 2 sztuki

17.06.2021 - 18.06.2021 dostawa partnerska
 

Nr.: 100050213503

Opis

Deflegmator (chłodnica zwrotna, skraplacz częściowy) – urządzenie, które działa podobnie jak kolumna rektyfikacyjna w destylatorze i zwiększa efektywność procesu destylacji (służy do separacji mieszanin płynnych).
Deflegmator jest rodzajem chłodnicy wstępnej, w której opary opuszczające aparat destylacyjny są częściowo skraplane. Powstały śluz (kondensat o wyższym stężeniu mniej lotnego składnika w porównaniu z oparami) jest zawracany do naczynia z wrzącą cieczą. Para skondensowana, wzbogacona w deflatorze w bardziej lotny składnik (innymi słowy o niższej temperaturze wrzenia), jest odprowadzana do skraplacza jako destylat.

Aparat destylacyjny z deflektorem i odstojnikiem dodatkowo zawiera odstojnik, czyli bańkę, w której w deflatorze kondensują się „ciężkie” frakcje o wyższej temperaturze wrzenia. Zapobiega to powrotowi „złego” kondensatu do kolby destylacyjnej.