Historia i wyniki

Spółka Internet Mall została założona w roku 2000 w Republice Czeskiej.

Myślą przewodnią była zmiana modelu kupowania sprzętu elektronicznego w Internecie z tzw. sprzedaży katalogowej na pełnowartościowy proces zakupów z pełnym systemem informacji i całościową obsługą klienta.

Poniżej przedstawiamy kamienie milowe naszej spółki:

2013

MALL.PL

Rok 2013 upłynął pod znakiem szybkiego wzrostu sprzedaży. W marcu zamknęliśmy i podsumowaliśmy rok fiskalny, według statystyk udało nam się z powodzeniem obsłużyć ponad 100 tys. klientów.

Wyznaczyliśmy sobie też dalszy kierunek rozwoju. Chcemy, aby docelowo MALL.PL był prawdziwą wirtualną galerią handlową, gdzie klienci będą mieli jak największy wybór produktów „pod jednym dachem”. Otworzyliśmy nowe działy: Markowa Odzież, Gospodarstwo Domowe oraz rozszerzyliśmy ofertę pozostałych działów takich jak Drobne AGD, Sport, Dom i Ogród, a także zadbaliśmy o nowy asortyment dla Dzieci i Zwierząt.

Nasze starania są zauważane i doceniane m. in. przez opiniotwórcze i niezależne serwisy Opineo i Ceneo. Zdobyliśmy certyfikat od portalu Opineo wyróżniający nas jako 6 najlepszy e-sklep wielobranżowy i 3 najlepszy w sprzedaży zegarków. Dołączyliśmy także do programu ochrony kupującego Ceneo, który zrzesza najlepsze e-sklepy cieszące się zaufaną opinią kupujących.

Oczywiście nie spoczywamy na laurach. To wszystko daje nam motywację, aby jeszcze bardziej dbać o jakość naszych usług oraz o zadowolenie naszych obecnych i przyszłych klientów. Zwracamy szczególną uwagę na opinie i uwagi kupujących, staramy się ulepszać i unowocześniać nasz sklep, aby każdy znalazł w nim wszystko czego potrzebuje.

Dziękujemy naszym klientom! To Wasza zasługa!

2012

MALL.PL

Z sukcesem zakończyliśmy rok fiskalny 2012 (marzec 2012). Dzięki naszym klientom udało nam się zwiększyć obroty o ponad 100% w porównaniu do ubiegłego roku. Dziękujemy!

Czerwiec 2012 był przełomowym czasem w historii naszej firmy. Spółka Netretail Holding, lider na rynku e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej i właściciel sieci e-sklepów MALL (w tym i MALL.PL), stał się częścią Grupy MIH Allegro, która jest udziałowcem w ponad 100 firmach europejskich skupiających się na biznesie w Internecie.

Ta transakcja wzmocniła pozycję MALL.PL w polskim sektorze e-commerce. Zaowocowało to zmianami w strukturach firmy, która zatrudnia w Polsce już 45 pracowników, z pewnością podniesie to jakość usług i pozwoli jeszcze lepiej obsługiwać polskiego klienta internetowego.

2011

MALL.PL

 • Z Warszawy przeprowadzamy firmę do Wrocławia. Tu będzie znajdować się magazyn i biura.
 • Całkowicie zmieniliśmy zespół pracowników i rzuciliśmy się w wir świadczenia jak najlepszych usług.
  Chcemy być najlepszym wyborem dla klienta robiącego zakupy w polskim Internecie.

NetRetail

 • Postanowiliśmy zamknąć niemiecką filię i skoncentrować się na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.
 • Przeprowadziliśmy dużą akwizycję zagraniczną i wkroczyliśmy na rynki krajów byłej Jugosławii.
  Za 3 miliony euro kupujemy udziały mniejszościowe w słoweńskiej spółce Mimovrste.si.

2010

MALL.PL

 • wprowadzamy SAP, który działa już we wszystkich europejskich filiach naszego holdingu Netretail Holding.

Netretail

 • Prawie całkowicie wymieniliśmy wierzchołek zarządu holdingu.
 • Zarządzanie holdingiem objęli stopniowo menadżerowie najwyższej klasy.
 • Wszystkie filie europejskie mają wdrożony system SAP.
 • Uruchamiamy własny program affiliate, wobec którego mamy duże nadzieje i masywnie inwestujemy w nowe technologie i w logistykę.

2009

Netretail

 • Ukończyliśmy z sukcesem implementację systemu SAP w Republice Czeskiej.
 • Otworzyliśmy nowoczesne i wysoce zautomatyzowane europejskie centrum logistyczne.
 • Staramy się mieć sprzedawany towar zawsze w magazynie do natychmiastowej ekspedycji (w magazynie ponad 30 000 rodzajów towaru).

2008

 • Powstała spółka holdingowa Netretail Holding, B.V., która kieruje wszystkie filie narodowe.
  Powodem powstania spółki holdingowej w Holandii jest wejście inwestorów, m.in. amerykańskiej spółki Intel.
 • Uruchomiliśmy nowy system informacyjny SAP.

2005 – 2007

Firma z Republiki Czeskiej rozszerza swoją działalność na następne rynki Europy, przede wszystkim Polskę, Węgry i Słowację.

2002

 • Zaczęliśmy realizować wizję eksperckiej galerii zakupowej i oprócz sprzedaży sprzętu AGD zaczęliśmy uruchamiać nowe sklepy.
 • Do spółki dołączył nowy partner, Eduard Míka.

2001

Potężnie zainwestowaliśmy w infrastrukturę, logistykę, rozszerzenie asortymentu i obsługi klienta.

2000

W listopadzie dzięki starannemu przygotowaniu i ciężkiej pracy z domeny www.bilezbozi.cz wysłana została pierwsza lodówka. Łącznie sprzedaliśmy towar za prawie 900 tysięcy Kč.

Jako pierwszy sklep internetowy zaczęliśmy sprzedawać sprzęt AGD do zabudowy, co było do tej pory rzeczą niespotykaną w Internecie.