Dla czego kupić infrasaunę

Korzystanie z sauny od dawna jest symbolem relaksacji i zdrowia. Nic dziwnego, gdyż pomaga pozbyć się stresu i rozluźnić całe ciało. Sauna w warunkach domowych nie jest niczym nowym, jednak mniej znane są infrasauny. Jak działają i dlaczego są coraz bardziej popularne?

Chcąc krótko omówić zalety infračervených saun na pewno należy wymienić ich niższą temperaturę. Dzięki temu łatwiej w infrasaunie oddychać i infrasauna tego typu nadaje się również dla ludzi wrażliwych na wysokie temperatury. Co więcej, obsługa Infrasauny jest bardziej prosta. Docenić należy bardziej oszczędną eksploatację w porównaniu z klasycznymi saunami.

Jak infrasauny działają

W przeciwieństwie do klasycznej sauny, infrasauna wykorzystuje promieniowanie podczerwieni do bezpośredniego nagrzewania tkanki ciała człowieka do głębokości około 4 cm. W infrasaunie powietrze nagrzewa mniej niż 20 % energii podczerwieni, więc zostaje ponad 80 % dla bezpośredniego nagrzania naszego ciała. W związku z tym, kabina na bazie promieniowania podczerwieni nagrzewa ciało człowieka do dużo większej głębokości i o wiele bardziej efektywnie niż tradycyjna sauna. Energia produkowana przez promienie podczerwieni dodatkowa wydala z ciała nawet 3 x więcej substancji toksycznych w porównaniu z tradycyjną sauną.

Promienie podczerwieni pracują w temperaturze powietrza w granicach 30 – 60 °C, a sauna tradycyjna w temperaturze od 90 do 105 °C. Niższe temperatury powietrza są przyjemne dla osób z wyższym ryzykiem chorób wieńcowych serca, gdyż ryzyko to w wysokich temperaturach w tradycyjnych saunach w sposób istotny zwiększa się. W  kabinach z promieniami podczerwieni lepiej się oddycha.

Kabiny z podczerwienią są też bardziej uproszczone i przyjemniejsze w używaniu niż sauny tradycyjne. Wstępne nagrzanie tradycyjnej sauny trwa 30 – 90 min, zaś nagrzanie kabiny na podczerwień w temperaturze pokojowej trwa około 5 – 10 min. Kolejną zaletą są znacznie obniżone koszty eksploatacji.

Dla czego kupić infrasaunę

Dobroczynne działanie infrasauny

 • Zwiększa rozciągliwość tkanki
 • Natychmiast obniża się sztywność kończyn, stawów i pleców
 • Obniża napięcie mięśni
 • Łagodzi bóle
 • Stymuluje krwioobieg
 • Oddziałuje dobroczynnie przy leczeniu stanów zapalnych skóry
 • Dobre uzupełnienie przy redukcji masy ciała. W ciągu 30 min. spala się nawet 600 kcal
 • Skuteczna relaksacja i regeneracja organizmu

Jak można wykorzystać infrasauna?

 • 1–2 razy tygodniowo jako zabieg napotny przez 30 – 40 min w temperaturze 50 – 60 °C. Pocenie się jest 2x wyższe niż w  klasycznej saunie. Zabieg napotny należy zakończyć letnią wodą pod prysznicem lub w wannie. Zaleca się kombinacja z masażem wodnym.
 • Codzienne wykorzystanie infrasauny: służy do hartowania ciała, przygotowania do wyczynów sportowych, zabiegów leczniczych oraz przed masażem klasycznym przez 5–15 min. natychmiast po włączeniu infrasauny w lekkim ubraniu w temperaturze do 60 °C. Konkretne leczenie należy konsultować ze swoim lekarzem.
 • Nadaje się dla alergików, astmatyków i osób z trudem wytrzymujących wysokie temperatury.
Dla czego kupić infrasaunę

Jaki mamy wybór

Infrasauny są dostępne na rynku w różnych wykonaniach i cenowych kategoriach. Zależy od Klienta, ile może zainwestować w domowe zabiegi w saunie i jakie wykończenie preferuje. Można na przykład wybrać infrasaunę w klasycznym drewnianym stylu á la sauna fińska, ale też infrasaunę w stylu współczesnym, która się ładnie wkomponuje do wnętrza Państwa domu.