Jak wybrać rower dziecinny

Jeśli nie chodzi nam o sprawienie niespodzianki, dobrze jest rower wypróbować razem z dzieckiem i skonsultować się ze sprzedawcą, ponieważ rower musi mieć odpowiednią wielkość ze względu na bezpieczeństwo, ale również ze względu na radość z jazdy. Wielkość stwierdzicie na podstawie informacji towarzyszących towarowi, w których określony jest wiek dziecka. Ze względu na bezpieczeństwo kontrolujcie 2 x rocznie stan roweru dziecinnego lub oddajcie go do serwisu.

Kierownica nie może się ruszać, koła i pedały muszą być dociągnięte. Ręka dziecka musi być w stanie płynnie obsługiwać hamulce i jeśli dziecko nie może dobrze obsługiwać hamulca, oddajcie rower do serwisu w celu jak najszybszej regulacji.

Kółka pomagające utrzymać równowagę są elementem rowerów dziecięcych 12“ i 16“ . Można je regulować (czym mniejszy kąt tym większa stabilność) i demontować. Stosujcie elementy biernej ochrony – piankowe ochraniacze kierownicy, osłona łańcucha itp.

Rowery dziecięce muszą mieć wyposażenie przewidziane dal komunikacji publicznej – oświetlenie, szkiełka odblaskowe, błotniki, dzwonek. W przypadku większych dzieci (od 12 lat) przy wyborze nie stosuje się kryteriów różnych od tych, jakie są odpowiednie dla dorosłych.

Jak wybrać rower dziecinny

Rowery dziecięce

Średnica kół Wiek dziecka
12” 2 – 4
16” 4 – 7
20” 6 – 9
24” 8 – 12
26” ponad 10

Uwaga : tabelka ma charakter orientacyjny, decyduje wzrost dziecka.

Pokrewne tematy

Rowery dziecięce