illy Kawa Espresso ESE pody, 200 szt.

Ocena: 5 25 ocen Marka: illy Nr katalogowy: 902727

illy Kawa Espresso ESE pody, 200 szt.

Kawa Espresso ESE pody, 200 szt. marki illy posiada bogaty i zrównoważony smak z nutą karmelu i czekolady. Porcjowana jest w praktyczne torebki do espresso, które wykorzystuje się bez brudzenia ekspresu. Opakowanie zawiera 1338 g zmielonej, aromatycznej kawy. Pełny opis

229
5 25

229 zł z VAT

Nr katalogowy: 902727

Pełny opis

Opis produktu

Charakterystyka:

 • Opakowanie zawiera 1338 g mielonej kawy
 • Porcjowana w 200 torebkach do espresso ESE (Easy Serving Espresso)
 • Łatwe i szybkie przygotowanie, bez brudzenia ekspresu
 • Polecana do przygotowywania aromatycznych kaw
 • Zawartość kofeiny: >1,5%

O marce illy

 • Marka została założona w 1933 roku we włoskim mieście Terstu. Od początku istnienia firma oferuje najlepsze produkty i jest synonimem kultury oraz jakości kawy. Podstawowe wartości marki to doskonałość i etyka. Zamiłowanie do perfekcyjności znajduje odzwierciedlenie w miłości i szacunku do dobrze wykonanej pracy.

Czym jest espresso?

 • Espresso to porcja kawy nie przekraczająca 30 ml, którą wytwarza się w specjalny sposób, dobierając odpowiednie proporcje wody i świeżo zmielonych ziaren kawy. Espresso powinno być podawane w eleganckich, porcelanowych filiżankach. Powinna wytworzyć się delikatna pianka (2–4mm), która ma orzechowy, ciemnobrązowy kolor, z lekkim czerwonym odbiciem i smugami, które pozostaną aż do 2 minut po wymieszaniu kawy. Aromat espresso marki illy jest mocny i intensywny i na długo pozostawia poczucie wewnętrznego spełnienia i satysfakcji. Nie jest rozwodnione i ma postać aksamitnego kremu. Niska zawartość kofeiny pozwala na wypicie kilku filiżanek kawy dziennie.

O kawie Iily

 • Kawę można podzielić na dwie odmiany: Arabica i Robusta. Różnią się od siebie intensywnością uprawy (arabicę hoduje się na większych wysokościach). Jednak najbardziej znaczącą różnicą jest zawartość kofeiny. Arabica ma 3 razy większą ilość kofeiny. Każda z kaw obejmuje kilka gatunków, które są zazwyczaj nazywane od regionu z których pochodzą. Główną cechą dobrego espresso jest jego zrównoważony smak. Espresso marki illy to idealne połączenie kwasowości i goryczy. Gdy korzysta się z jednego rodzaju kaw, to idealna harmonia nie może zostać zachowana. Dlatego marka illy używa mieszanki 9 rodzajów wysokiej jakości kaw Arabica.

Żniwa

 • Z jednej gałęzi można zebrać ziarna o różnej dojrzałości. Jeśli ziarna dojrzałe są zbierane przez maszyny, mogą zostać zmieszane z ziarnami niedojrzałymi i może to zakłócić ostateczny smak kawy. Firma illy preferuje ręczne zbiory i przetwarzanie wyłącznie dojrzałych ziaren kaw.

Obieranie

 • Jest to proces, podczas którego oddziela się ziarno, aby uzyskać główne ziarno kawy. Ostatecznie stosuje się 2 metody: suche obieranie i mokre obieranie.
 • Suche obieranie polega na tym, że zebrane, niezanieczyszczone ziarna, rozkłada się na talerzu i wystawia na słońce, gdzie po kilku dniach pęka ich skórka. Następnie umieszcza się je w specjalnej maszynie, która wydobywa ziarno z pękniętych skórek
 • Mokre obieranie jest dłuższe i bardziej skomplikowane. Ziarna kawy umieszcza się w maszynie, która złuszcza skorupki dzięki obracającym się tarczą

Selekcja

 • Po łuskaniu należy sprawdzić, czy każde ziarno spełnia wymagane parametry. Służy do tego specjalna, elektroniczna maszyna.

Palenie

 • Nadaje kawie niepowtarzalny smak, aromat, kolor i jest kluczowym procesem w przetwórstwie kawy. Palenie odbywa się w dużych rolkach, a temperatura nie może przekroczyć 230 °C.

Chłodzenie

 • Gdy kawa jest palona, powstaje problem samowolnego spalania się ziaren. Aby schłodzić ziarna kawy można zastosować 2 metody: chłodzenie wodą i chłodzenie powietrzem.
 • Chłodzenie wodą jest o wiele szybsze, ale ważna jest świadomość, że kawa pochłania dużą ilość wody, tracąc na swojej wartości
 • Kawy marki illy **chłodzi się powietrzem, dzięki czemu zachowują oryginalną wagę i aromat

Opakowanie

 • Musi zagwarantować ochronę kawy przez wilgocią i powietrzem, które mogłyby spowodować pleśń. Firma illy skupia się na swojej metodzie, stosując metalowy pojemnik z bezpiecznym wieczkiem. Podczas pakowania dodaje się do niego gaz pod ciśnieniem, dozując jego ilość do ilości mieszanki kawy. Dzięki temu kawa zachowuje swój niepowtarzalny smak i aromat, nawet po wielu miesiącach.

Polecamy również:

Oraz:


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Waga (g) 1338 g
Ilość elementów w zestawie 200 szt