Cafédirect Kilimanjaro kawa mielona 227g

Ocena: 5 4 ocen Marka: Cafédirect Nr katalogowy: 1241102

Cafédirect Kilimanjaro kawa mielona 227g

Palona kawa mielona 100% Arabica uprawiana w Tanzanii. Kawa ma orzeźwiający smak i jest delikatnie palona, a w smaku można poczuć słodkie tony czarnej porzeczki. Stopień palenia 3/5. Wysokość upraw: 1400 – 1900 n.p.m. Jest to kawa 100% fairtrade. Pełny opis

31
5 4

34 zł Z VAT
31 zł
-8%

Nr katalogowy: 1241102

Oblicz ratę

Pełny opis

Opis produktu

  • Kawa jest uprawiana na żyznych, wulkanicznych glebach góry Kilimandżaro w Tanzanii, które są nawadniane przez wody z topniejącego śniegu na szczycie góry – kawa ta ma naprawdę orzeźwiający smak.
  • Lekki i kompleksowy smak kawy ze słodkimi tonami czarnej porzeczki.
  • Skład: 100% palonych ziaren kawy Arabica. Składniki nie są genetycznie modyfikowane.
  • Udział fair trade: 100%
  • Kraj pochodzenia: Tanzania
  • Kawa jest zbierana ręcznie dokładnie w momencie, w którym owoce są idealnie dojrzałe.
  • Stopień palenia 3/5.
  • Wysokość upraw: 1400 – 1900 n.p.m.

Sposób przygotowania: aby w pełni cieszyć się smakiem świeżo zmielonej kawy zalecane jest mielenie tylko takiej ilości ziaren, która jest potrzebna do natychmiastowego użycia. W zależności od stopnia zmielenia kawa ta nadaje się do przygotowania espresso, do ekspresów przelewowych, kawiarek oraz parzenia z użyciem filtra. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Cafédirect odbiera ziarna kawy bezpośrednio od poszczególnych spółdzielni, z którymi współpracuje od 1996 roku. Cafédirect zwraca ponad 50% swoich zysków spółdzielniom. Dzięki znacznemu wsparciu ze strony Cafédirect i zaangażowaniu w biznes Fairtrade spółdzielnie szkolą rolników w zakresie kontroli jakości, zarządzania zasobami naturalnymi, testowania smaku kawy, właściwego zbioru, zarządzania plantacjami i przywracania plantacji kawy, aby zapewnić długoterminową, zrównoważoną uprawę kawy o wysokiej jakości. Dzięki Fairtrade fundusze płyną z powrotem w postaci inwestycji w rozwój infrastruktury, opiekę zdrowotną i edukację. Za filiżanką kawy Cafédirect kryje się nie tylko pyszny smak kawy pierwszej klasy, ale także wysiłek i wola wszystkich zaangażowanych osób, żebyś mógł cieszyć się tą kawą. A doskonała kawa zasługuje na uczciwą cenę.”


Parametry

Parametry produktu %1% %2%

Waga (g) 227 g
Ilość elementów w zestawie 1 szt
Typ kawy Arabica
Fair Trade tak