Porady i wskazówki foto

Jak wybrać obiektyw

Obiektyw to soczewka lub system soczewek tworzący przekształcony optycznie obraz, który poddawany jest potem dalszej obróbce. Korpus lustrzanki cyfrowej (DSLR) nie obejdzie się bez obiektywu. Sam korpus bez obiektywu może tylko zarejestrować obraz, który na matrycy czy filmie utworzy właśnie obiektyw. Właśnie dlatego wybór obiektywu jest tak ważny a przede wszystkim od niego zależy, czy obraz będzie pięknie przedstawiony i z ostrymi szczegółami, czy też będzie zdeformowany wskutek najróżniejszych wad optycznych (np. nieostry itp.).


Jak wybrać cyfrową kamerę wideo

Fotografie mają swój urok, ale tak samo kuszą również ruchome obrazki. Szczególnie te z cyfrowych kamer, które znalazły już sobie stałe miejsce u wielu czeskich rodzin. Do niektórych wydarzeń wideo nadaje się bardziej, jeśli macie małe dzieci lub po prostu lubicie kręcić filmy.


Jak wybrać aparat cyfrowy

Przed wyborem odpowiedniego aparatu cyfrowego należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które zawężą i ułatwią wybór właściwego aparatu.Jak wybrać fotoramkę cyfrową

Czy do pokazania fotografii bliskich, domowego zwierzątka czy wymarzonego samochodu wystarczy zwykła ramka? Wystarczy, ale cyfrowa fotoramka da wam więcej radości. Zmieści się w niej mnóstwo zdjęć, które można pokazywać na zmianę, a niektóre ramki są w stanie odtwarzać również wideo lub mp3. Czym się kierować przy wyborze cyfrowej fotoramki?


Skróty obiektywów

Obiektywy pochodzą od różnych producentów i każdy stosuje odmienne oznaczenia i nazwy. Oznaczenia te pozwolą nam względnie łatwo określić, jaki model jest odpowiedni do naszych celów. Ta strona umożliwi wam łatwą i szybką orientację w tych skrótach.