Porady i wskazówki sport

Jak wybrać biegówki

Co może być w zimie lepszego i zdrowszego niż wyruszyć na biegówkach na zaśnieżone pagórki? Nie macie biegówek? Żaden problem, poradzimy, jak wybrać właściwe.


Jak wybrać okulary narciarskie

Okulary po prostu należą do narciarstwa. Chronią oczy nie tylko przed wiatrem i śniegiem, ale również przed zanieczyszczeniami mechanicznymi i słabszymi uderzeniami. Ponieważ „spotkanie“ z gałęzią, tyczką slalomową, kotwicą wyciągu lub czyimś kijkiem nie jest niczym niezwykłym… Ponadto okulary tworzą idealny komplet z kaskiem i są najlepszą ochroną przed chłodem.


Jak wybrać kijki zjazdowe

Kijki były i są związane z narciarzem. W terenie, na równinie czy na stoku można dać sobie radę bez kijków, ale przy zjeździe po przygotowanej trasie z wielu narciarzy pozostanie niewiele, gdy zgubią kijki pomagające w utrzymaniu równowagi.


Jak wybrać łyżworolki in-line

„Inlajny“ są doskonałym sposbem na relaks i ruch zarówno w postaci rekreacyjnej jak i sportowej. Nadają się na wiele różnych okazji. Jedynie od was zależy, jak je wykorzystacie.


Jak wybrać rower

Kolarstwo stało się popularnym sportem, dostarcza możliwości zdrowego ruchu i relaksu w przyrodzie ludziom w każdym wieku. Rower znowu pojawił się w świetle dnia i stał się obecnie bardzo popularnym srodkiem transportu.


Jak wybrać plecak

Wybieracie się na wędrówkę, poszukujecie wyposażenia na wycieczkę górską czy tylko poszukujecie dobrego plecaka na co dzień? We wszystkich przypadkach trzeba się porządnie zastanowić, jakie plecak powinien spełniać parametry i czego od niego oczekujecie. Wytrzymałość konstrukcji nośnej, dobra wentylacja, nieprzemakalność i możliwość rozszerzenia, to są tylko niektóre z właściwości, które czynią z plecaka plecak.


Jak wybrać kijki do biegania

Zły wybór kijków do biegania może skutecznie popsuć malownicze popołudnie spędzone na spacerze na łonie natury. Dlatego nie lekceważcie ich zakupu – nie jest to żadna filozofia, ale kilka podstawowych reguł powinniście pamiętać.


Jak wybrać kask narciarski

W ostatnich latach kaski z czysto ochronnych pomocy przekształciły się w modny element wyposażenia, nie tylko praktyczny, ale również pomysłowy i ładny. Jednak kask możemy traktować raczej jako wielofunkcyjną pomoc, która nie musi sugerować niebezpieczeństwa i urazu. Chroni przed zimnem, dobrze w nim przewozi okulary, nie nasiąka i nie przemaka, ochrania przed gałęziami lub kotwicą wyciągu.


Jak wybrać namiot

Chociaż na pierwszy rzut oka nie musi to być widoczne, poszczególne modele dość różnią się między sobą. I to nie tylko maksymalną pojemnością nocujących, ale przede wszystkim jakością wykonania, sztywnością konstrukcji, odpornością zastosowanych materiałów i ciężarem.


Jak wybrać rower dziecinny

Jeśli nie chodzi nam o sprawienie niespodzianki, dobrze jest rower wypróbować razem z dzieckiem i skonsultować się ze sprzedawcą, ponieważ rower musi mieć odpowiednią wielkość ze względu na bezpieczeństwo, ale również ze względu na radość z jazdy. Wielkość stwierdzicie na podstawie informacji towarzyszących towarowi, w których określony jest wiek dziecka. Ze względu na bezpieczeństwo kontrolujcie 2 x rocznie stan roweru dziecinnego lub oddajcie go do serwisu.