Porady i wskazówki sprzęt RTV

Jak wybrać telewizor LCD

Telewizory LCD zastąpiły klasyczne CRT (kineskopowe) przede wszystkim dzięki możliwości uzyskiwania różnych wielkości przekątnej ekranu. Nawet najtańsze telewizory LCD, mają w porównaniu z klasycznymi ostry obraz z jasnymi barwami i czystym dźwiękiem. Nowe telewizory LCD różnią się pod względem funkcji i technologii i tylko od was zależy, które wybierzecie.


Jak wybrać radio samochodowe

Radio samochodowe stanowi nie tylko źródło ważnych (np. drogowych) informacji, ale przede wszystkim również towarzysz, dzięki któremu będziecie mogli uprzyjemniać sobie podróż słuchając ulubionej muzyki z radia czy odtwarzacza.


Plazma, LCD czy LED?

Rozglądacie się za nowym telewizorem? Musieliście w takim razie zauważyć, że na rynku istnieje kilka rodzajów ekranów. Przy tym producenci czasami nadają tym technologiom swoje nazwy handlowe, co nie ułatwia orientacji. Jak się w tym wyznać i na co się zdecydować?


Jak wybrać mikrosystem

Obecnie są już bardzo rozpowszechnione mikrosystemy i ich oferta jest bardzo urozmaicona. Każdy producent oferuje duży wybór mikrosystemów od podstawowych modeli do najlepiej wyposażonych i dających doskonały dźwięk. Jeśli chcecie rady, jak wybrać właściwy mikrosystem, przeczytajcie poniżej.


Jak wybrać nagrywarkę DVD

Nagrywarki DVD z dyskiem twardym zastąpiły królujące przez lata odtwarzacze wideo VHS. Dzięki wysokiej elastyczności umożliwia natychmiastowy dostęp do nagrań oraz wysoką jakość obrazu i dźwięku, który się nie pogarsza.


Jak wybierać głośniki

Wybór zestawu głośników wpływa na ostateczną jakość dźwięku. Z punktu widzenia wielkości i kształtu można je podzielić na regałowe, kolumnowe, średniotonowe, surround, subwooferykompletne zestawy przede wszystkim dla kina domowego.


Jak wybrać amplituner

Jakościowy amplituner odznacza się dobrze wykonanym wzmacniaczem z maksymalnie wiernym sygnałem wyjściowym. Jeżeli priorytetem jest słuchanie muzyki w trybie stereo, należy wziąć pod uwagę oddzielne urządzenie - wzmacniacz stereo.