Efektywna praca
w domowych warunkach

Sprzęt do pracy zdalnej w super cenach!

Jak efektywnie pracować w domu?

1. Zachowuj się tak, jakbyś szedł do pracy

Żadnego wylegiwania pół godziny dłużej, bo nie ma przed Tobą drogi dojazdu do pracy. Postępuj zgodnie ze schematem, do którego jest przyzwyczajony Twój organizm. Zdecydowanie nie zostawaj w piżamie na cały dzień, ponieważ nikt Cię nie widzi. Umysłowi łatwiej oddzielić czas w pracy, gdy zachowujesz jak najwięcej nawyków biurowych.

2. Zdefiniuj swój obszar roboczy

Nie każdy posiada luksus oddzielnego gabinetu w domu. Jednakże wszystko, czego potrzebujesz, to mały kącik, który w myślach określasz jako swoje miejsce pracy. Ulepsz go tak, abyś czuł się w nim dobrze. Z pewnością pomoże roślina lub ramka z ulubionym zdjęciem.

3. Pomyśl o swoich plecach

Kanapa czy ulubiony fotel świetnie nadają się do szybkiego sprawdzania poczty z tabletu, czy też godzinnej przerwy z książką. Ale jeśli spędzasz na niej osiem godzin dziennie - plecy nie będą Ci wdzięczne. Znajdź miejsce do pracy, w którym będziesz mógł usiąść w odpowiedniej pozycji, nieobciążającej pleców.

4. Oddzielna praca i życie prywatne

Nie zaczynaj dnia od czytania e-maili w łóżku, ani nie sprawdzaj statusu zamówienia tuż przed zaśnięciem. Nie czytaj wiadomości przed godzinami pracy. Zrób to najlepiej między zakończonymi, a nowymi zadaniami, aby nie rozpraszać się niepotrzebnie.